• Anasayfa
  • Blog
  • Prefabrik Evi Daha Konforlu Hale Getirebilmek için 7 Minimalist İpucu

Prefabrik Evi Daha Konforlu Hale Getirebilmek için 7 Minimalist İpucu

prefabrik-ev-1641899814

Tiny House kültürünün ülkemizce benimsenmesinden ötürü prefabrik yapılar çok daha popüler hale gelmiştir. Prefabrik ev fiyatları denince akla dayanıksız yapılar gelse de aslında hiç de öyle değildir. Renk renk çeşit çeşit modelleri bulunan bu evler tek katlı olabildiği gibi çift katlı da olabilir. Prefabrik evler lüks ve minimalist görüntüleri sayesinde çok ilgi çekmektedirler. Bu evler kullanışlı olduğu kadar diğer yapılara nazaran kurulumu,üretimi hızlı ve uygun fiyatlıdır.

Birinci ipucumuz ne istediğinizi bilmeniz. Ne istediğini bilenler için prefabrik ev satın almak çok kolaydır. İstenilen yapı genel hatlarıyla belli olduğundan sipariş aşamasında belirlenen detaylara dikkat ederek üretime başlanır. Makro Prefabrik olarak modellerimizin planlarını web sitemizde paylaşırız. Bu modellerden size uygun olanını seçip teklif alabilirsiniz. Sipariş verdiğiniz andan itibaren önemsediğiniz noktaları önemser ve en kısa zamanda ihtiyacınız olan evi, yuva olarak üretiriz. 

Prefabrik Evlerin Özellikleri

İkinci ipucumuz ise malzeme kalitesidir. Halbuki sanılanın aksine prefabrik evler tıpkı diğer yapılar gibi dayanıklı malzemelerden üretilmektedir. Bu sayede prefabrik evlerinizin içerisinde güvende ve huzurlu hissedersiniz. Dış çevre ve mevsim koşullarına mukavemet gösterebilen çatı malzemesi olarak galvaniz saç kullanılmıştır. Opsiyonel olarak shingle seçilebilir. Kullanılan bütün malzemeler diğer yapılarda da tercih edilen inşaat malzemeleridir. Nitekim iç kapı olarak amerikan kapı, dış kapı olarak çelik kapı kullanılmıştır. Percerelerde PVC pencere kullanılmıştır. Prefabrik evler ile, yaşamınızı güvenilir, konforlu ve taşınabilir hale getirin.

Üçüncü ipucumuz sizi kesinlikle çok rahatlatacağına inanıyoruz. Özel projelendirme seçeneği ile kendinize ve istediğiniz yaşama özgü, hayallerinizdeki gibi bir prefabrik eve kavuşabilirsiniz. Belkide prefabrik yuva diyebiliriz. Özel projelendirme genel olarak beğenilen bir model üzerine olan eklemelerden oluşur. Bu eklemeler modeli sizin ihtiyaç ve zevklerinize göre geliştirir. Web sitemizde prefabrik ofis  modellerimizde olduğu gibi çift katlı prefabrik ev modellerimiz de bulunur. 

Prefabrik Evlerin Maliyetleri

Diğer yapılara baktığımızda en başta işçi maliyetleri bulunmaktadır. İnşaat işlerinin halledilmesinin yanı sıra ustalık isteyen sıhhi ve elektrik tesisatlarını da hesaba katarsak, prefabrik evlerde böyle bir maliyet kalemleri söz konusu bile değildir. Sonra malzeme maliyetleri oluşmaya başlar. Bu maliyetlerden sonra resmi evrak ve harç giderleri vardır. Prefabrik evlerinde belirli resmi prosedürleri bulunsa da diğer yapılar ile karşılaştırıldığında oldukça uygun kalmaktadır. Hadi diyelim bunların hepsini bir araya getirdik. Pakete dahil olan duş kabini, tuvalet ve lavabo benzeri malzemeleri de maliyet hesabımıza eklediğimizde prefabrik evler oldukça uygun fiyatlı kalmaktadır. 

Beşinci ipucumuza gelirken deneyimimizden bahsedelim. Makro Prefabrik olarak müşterilerimizi daha iyi anlamak adına, modellerimizi üretirken uzun süren AR-GE çalışmalarında bulunduk. Üreticilerin yaptığı hataları tespit edip yapmamaya özen gösterdik, tüketicilerin prefabrik yapı alırken nelere dikkat ettiklerini analiz ettik. Analizlerimizin sonucunda daima hizmet mottosunu benimseyip bize uyum sağlayacak alanında uzman kişilerden oluşan bir kadro oluşturduk. Yaptığımız AR-GE çalışmaları değişen ihtiyaçları anlamak ve gelişen teknolojiye uyum sağlamak amacı ile bugün de halen devam etmektedir. 

Altıncı ipucumuz inşaat süreleridir. Prefabrik evlerin inşaat süreleri sipariş esnasında belirlenir. Belirlenen bu süreler projeye göre değişiklik gösterebilir iken, diğer yapılar ile karşılaştırıldığında oldukça kısa kalmaktadır. Bunun sebebi her ne kadar daima hazır uzman personellerimiz ve daima hazır üretim bandımızdan kaynaklanıyor olsa da, diğer yapıların yapım aşaması oldukça meşakkat ister. Bu yüzden prefabrik evlerin inşaat süresi belirlenen sürede anahtar teslim olarak üretilir.

Yedinci ipucumuz, konforlu bir ev için prefabrik yapının tüm alanları kullanmaktan geçiyor. Bu konuda üretilen bir çok metaryal bulunmaktadır. Buna örnek olarak yan yana imal edilen yataklar yerine üst üste ranza modelinde üretilen yataklar tercih edilmelidir. Böylece bir yatak alanından tasarruf edilebilir. Çekmeceler için oldukça modüler üretilen metaryaller mevcuttur. 
 

Diğer Blog Yazılarımız
İletişime Geç