• Anasayfa
  • Blog
  • Modern Görünüşü İle Dikkat Çeken Prefabrik İş Yerleri

Modern Görünüşü İle Dikkat Çeken Prefabrik İş Yerleri

Gelişen teknoloji ile birlikte tasarımlar, her alanda farklı bir boyut kazanmıştır. Keza inşaat alanında da gelişen teknoloji, farklı bir modernizm anlayışı kazandırmıştır. Gelişen mimari, genel olarak bütün alanlardan maksimum fayda sağlamak üzerine düşünürken, başka bir kesim tarafından alan oldukça fazla olmalı ve boş olmalı düşüncesi hüküm sürmektedir.
Prefabrik yapılarda ise bu gelişim pick yapmıştır. Çünkü prefabrik yapılar her kullanım amacına hizmet ederken, taşınabilir olmak özelliğini taşırlar. Bu sayede geçici alanlarda da yaşam alanı oluşturarak, piyasada iş akışının farklı yürütülmesini sağlamıştır.

prefabrik-yapi-fiyatlari-ve-2021-modelleri-makro-prefabrik-1642512101

Makro Prefabrik olarak prefabrik ofis modellerimizi üretmeden önce tüketicileri anlamak için uzun süren AR-GE çalışmaları yürüttük. Bu yapılan AR-GE çalışmaları sonucunda piyasadaki her markanın farklı işyeri ihtiyacı olduğunu gördük ama hepsinde tek bir ortak nokta vardı. Modern olması. Çünkü her marka yenilikçi yapısını her yerde göstermek ister. Fakat hem modern görünüp hem de geçici toplanma alanı gibi alanlara geçici binalar yapmak ihtiyacı olan markalarda var. Bu konuda prefabrik ofisler sizin ihtiyaçlarınızı çözmek için var. Yapılan bu AR-GE çalışmalarımız sürekli olarak devam etmektedir. Çünkü ihtiyaçların değişime uğraması sonucu oluşan farklılıklara hemen uyum sağlama taraftarıyız. İhtiyaçlar değişime uğrasa da yenilikçi prefabrik yapılar üretmeye devam edeceğiz.

Genel olarak gayrimenkul sektöründeki markalar, satış ofisleri için prefabrik ofisleri orjinal renklerinde alıp, dış duvarları kendi marka renklerinde boyayarak ya da logolarını yaptırarak modern hale getirmektedirler. Bu sayede dışarıdan bakıldığında ofisin prefabrik olduğu bile anlaşılmaz. Aynı boyama işlemini genellikle yeni nesil okullarda yapmaktadır. Hem öğrencilerin yaratıcılık ruhunu tetiklemek hem de modern görünmek için bu boyama işlemini yapmaktadırlar. Hatta öğrencilerin bu boyama işlerini yaptıkları durumlarda vardır. 

istac-ofis-binasi-3-1642512242

Modern üretilen prefabrik ofislere baktığımızda modern görülebilirler fakat modern görünmenin yanında dayanıklılık da önemlidir. Burada işe kaliteli malzeme kullanımı dahil olmaktadır. Türkiye bir deprem bölgesidir. Makro Prefabrik olarak bu gerçeği her daim aklımızda tutup, AR-GE çalışmalarımızı her açıdan yapmaya özen gösterdik. Bu yüzden prefabrik yapı üretirken çatıda galvaniz sac kullandık , opsiyon olarak boyalı galvaniz sac veya metal kiremitte kullanılabilir. Bu malzemenin özelliği hafif ve yalıtkan olmasıdır. İçeriye su veya farklı yabancı maddelerin girmesini engeller. İç ve dış duvarlarda ise 6-10 santimetre arası duvarlar bulunmaktadır. Kurulumu için temel gerektirmeyen bu yapılar düz beton zemine kurulduğu için yer ile teması diğer yapılara göre daha az olduğundan deprem gibi doğal afetlere daha dayanıklıdır. Sıhhi ve elektrik tesisatları daha temiz bir görünüm açısından sıva altı monte edilmiştir. Bakım onarım masrafları gerektirmez. Isı ve gürültü yalıtımı sayesinde ekonominize katkıda bulunur, masraflarınızı miniminize eder. Modern bir şekilde üretilen prefabrik ofisler dayanıklılığının yanı sıra kullanışlıdır. Çoğu alıcı prefabrik ofis tercih ederken, ofis kuracağı alana prefabrik yemekhane gibi yapılarda talep etmektedir. Bazen prefabrik ofis ve yemekhanenin birleştirilmesi istenirken, bazen de ayrı ayrı konumlandırılması istenebilir. Prefabrik yapıların modüle edilebilmesi sayesinde, özel projelendirme yapılarak her türlü prefabrik ofis ihtiyacınıza cevap verilebilir. Yemekhaneler genellikle prefabrik yatakhanelerinde olduğu bölgelere konumlandırılır. Genel olarak personelin hem barınma hem de yemek ihtiyaçlarını gideren bu yapılar, en az betonarme yapılar kadar dayanıklıdır.

prefabrik-ofis2-2-1642513450

Hemen hemen istenilen her büyüklükte üretilen prefabrik ofisler 30 m2’den 591 m2 kadar büyüyen modelleri mevcuttur. Tek katlı modeller olduğu gibi çift katlı modellerde bulunmaktadır. Prefabrik yapının büyüklüğüne göre markanızla ilgili önemli kararları tartışabileceğiniz geniş toplantı salonları da bulunmakadır. Pakete dahil olan lavabo ve bataryalar inşaat maliyetlerinizi oldukça düşürecektir.

Prefabrik ofisler modern olmasının yanı sıra üretim süresi oldukça kısa olduğundan anahtar teslim olarak üretilir. Üretim süresi projeye göre değişkenlik gösterirken, diğer yapıların üretim süreleri ile karşılaştırdığımızda prefabrik ofislerin üretim süresi oldukça düşüktür. Bu da sizlerin başlayacağı projelerde oldukça büyük katkısı olabilir.

Diğer Blog Yazılarımız
İletişime Geç